İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Yürüyüş şeklinizden kişilik özelliklerinizi öğrenin

Yürüyüş şeklinizden kişilik özellikleriniz ortaya çıkarabilir. Araştırmalar, yürüyüş yöntemlerinin karakterlerimiz hakkında birçok önemli özellik söyleyebileceğini ortaya koyuyor.

Yürüyüş şeklinizden kişilik özelliklerinizi öğrenin
+ - 0

Yürüyüş şeklinizden kişilik özellikleriniz ortaya çıkarabilir. Araştırmalar, adımların uzunluğu, genişliği ve hızı da dahil olmak üzere yürüme yöntemlerinin, her birimizin benzersiz bir yürüyüş stiline sahip olması nedeniyle, karakterlerimiz hakkında birçok önemli özellik söyleyebileceğini ortaya koymaktadır.

Uyku düzeni, göz rengi ve hatta telefonun taşınma şekli kişilik özelliklerinizi ortaya koyduğu gibi, yapılan çalışmalarda bireyin kişiliğinde bazı ilginç fikirler ortaya çıkardığını göstermiştir.

m.jagranjosh” web sitesi tarafından yayınlanan bilgilere göre, uzman psikologlar, kişinin yürüme şeklinin, kendilerinden dünyadan gizlemeye çalıştıklarını keşfetmeye de yardımcı olabileceğini ortaya çıkardılar. Yıllar boyunca, yürüme kalıpları üzerine yapılan çok sayıda araştırma, bir kişinin bir yürüyüş tarzını nasıl değiştireceğini veya verdiği izlenimi değiştirmek için farklı bir yürüyüş tarzını nasıl uyarlayacağını öğrenebileceğini de ortaya koymuştur.

Uzmanlar, örneğin; bir kişi geçirimsiz olduğu izlenimini vermek istiyorsa, daha uzun adımlar ve daha cesur kol hareketleriyle daha hızlı yürümeye adapte olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, uzmanlar, başka bir stile uyum sağlamaya çalışmak yerine her zaman konforunuzu ve doğal yürüyüş stilinizi araştırmanız gerektiğini tavsiye eder, çünkü farklı bir yürüyüş stilini taklit etmeye veya uygulamaya çalışmak, bir kişinin kafasının karıştığını veya başka bir kişilikteymiş gibi davrandığını yansıtabilir.

Hafif Koşu

Tarzınız hızlı, koşu benzeri bir yürüyüş ise, kişilik tipiniz bir tür çalışkanlık ve açıklık ortaya çıkarır. Hızlı tempolu bir insan, rahatsızlıktan arınmış bir hayata bağlı kalırken, liderliği ele geçirmek için normalden daha cesurdur.

Yavaş Yürüyüş

Tarzınız yavaş yürümekse, kişilik tipiniz temkinli bir insan olduğunuzu ortaya koyar. Yavaş ve kısa adımlar genellikle bir kişinin kendisini kalabalıklarla dolu bir odada bulduğunda içe dönük veya spot ışığından uzak olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösterir.

Bununla birlikte, çalışmalar yavaş yürüyen insanların genellikle daha az aktif bir yaşam tarzı sürdüklerini, bu da yaşamın erken dönemlerinde sağlık sorunlarının gelişmesine yol açabileceğini veya sinir performansları yaşlandıkça yavaşladıkça kazalara daha yatkın olabileceğini bulmuştur.

Rahat Yürüyüş

Yürüme tarzınız rahat veya keyifli gezinme ise, kişilik tipiniz hayatta kendi hızınızda kendi şartlarınızla yaşamayı sevdiğinizi ortaya koyar. Her zaman rahat ve kendinden emin hissedersiniz. Başkalarıyla iletişim kurmaktan ve konuşmalarını veya görüşlerini dinlemekten hoşlanırsınız.

Hızlı ve Uzun Tempoda Yürümek

Yürüme tarzınız uzun ve hızlı adımlar atıyorsa, kişilik tipiniz olaylara olumlu bir bakış açısı getirir. İşlerinizi halletmenize yardımcı olan rekabetçi ve ateşe benzer bir kişiliğe sahipsiniz. Ve büyük olasılıkla, çok mantıklı, zeki ve üretken bir insansınız. Bazen, kişisel ilişkilerde havalı görünebilir, ancak yine de etrafınızdaki insanları etkiler.

Aynı zamanda uzun ve hızlı yürüme yöntemlerine sahip kişilerin de çoklu görev yaptıkları bilinmektedir. Sokakta yürürken birçok sorunu çözebilir veya kafalarında çözümler bulabilirler.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?