1. Ana Sayfa
  2. Siyaset

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan’dan “Ekmek Kuponu” tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon rakamlarından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik "ekmek kuponu" uygulamasına tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan’dan “Ekmek Kuponu” tepkisi
+ - 0

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Türkiye’de yaşanan yüksek enflasyon rakamlarından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik “ekmek kuponu” uygulamasına tepki gösterdi.

Dr. Fatih Erbakan resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ak Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor. Bu uygulama karşı karşıya olduğumuz acı gerçeği yüzümüze haykırıyor, milyonlarca vatandaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi. Gerçekten de yazık, hem de çok yazık…” ifadelerini kullandı.

Fatih Erbakan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Toprak Mahsulleri Ofisi önünde ucuz ayçiçek yağı kuyrukları, Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et kuyrukları, Halk Ekmek kuyrukları kilometrelerce uzadı gitti.

Şimdi de “karneyle ekmek” dönemini andıran “ekmek kuponu” uygulaması dönemini yaşıyoruz. Ak Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor. Bu uygulama karşı karşıya olduğumuz acı gerçeği yüzümüze haykırıyor, milyonlarca vatandaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi. Gerçekten de yazık, hem de çok yazık…

Son yıllarda belediyeler ve iktidar hayır kurumu haline geldi fakat Hükümet’in ve belediyelerin görevi hayır, hasenat işleri yapmak değildir diye hep söyledik. Zam yağmuruyla, fahiş vergilerle, bırakın yıllık enflasyonu, neredeyse aylık enflasyon düzeyinde, ‘cep harçlığı’ seviyesinde maaş zamları ile halk fakirleştiriliyor, sonra da fakirleşen halka hayır kurumu uygulamalarıyla devede kulak misali yardımlar yapılmaya çalışılıyor.

Hayır,  olması gereken bu değil… Bu aziz millet buna layık değil… Yapılması gereken kaynakları faize, imtiyazlı holdinglere ve israfa aktarmak yerine, “önce millet” anlayışıyla o kaynakları millete aktarmaktır.

Dar gelirli milyonların alım gücünü, refah seviyesini artıracak adımları atmak, halkı temel ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz  durumdan kurtarmaktır. Bir iktidarın asıl görevi işte budur, bedava veya indirimli ekmek dağıtmak değildir.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?