1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi: “Filistin davasına son verilecek”

Türkiye'de son günlerde ırkçı söylem ve tutumlarıyla gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, açıkladığı parti programlarında Filistin davasına verilen desteğe son verileceği vaat edildi.

Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi: “Filistin davasına son verilecek”
+ - 0

Türkiye’de son günlerde ırkçı söylem ve tutumlarıyla gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, açıkladığı parti programlarında Filistin davasına verilen desteğe son verileceği vaat edildi.

Zafer Partisi, resmi web sitesinde yayınladığı parti programlarında “Filistin davasına olan sağlıksız kayıtsız- şartsız destek politikasına son verilecek” ifadelerine yer verdi.

Parti programının 247. Sayfasında Filistin davası İsrail işbirlikçisi Mahmud Abbas çizgisi ile eşitlenerek Filistin yönetiminin KKTC ve Ermenistan gibi konularda Türkiye’nin yanında durmadığı iddiasıyla bu ülkeye desteğin kesileceği belirtildi.

Programda şu ifadelere yer verildi:

İsrail-Filistin anlaşmazlığında Araplardan daha fazla Arapçı Filistinlilerden sonra Filistinli olma politikasına son verilecek. Filistin’in Türkiye’nin KKTC’de ve Ermenistan dahil hiçbir politikasında Türkiye’nin yanında olmaması ve Türk tezlerini desteklememesinden dolayı Filistin davasına olan sağlıksız kayıtsız-şartsız destek politikasına son verilecek, kayıtlı ve şartlı bir politikayı yönelecektir.”

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?