1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sosyal Medya Fenomeni iPhone’un arkasındaki gizli tuşu buldu!

TikTok’ta yayınlanan video, iPhone’ların az bilinen bir özelliğini gündeme getirerek viral oldu. ‘Arka dokunma’ özelliği kullanıcıları telefonlarının arkasına iki veya üç kez hafifçe vurmalarıyla çalışıyor.

Sosyal Medya Fenomeni iPhone’un arkasındaki gizli tuşu buldu!
Sosyal Medya Fenomeni iPhone’un arkasındaki gizli tuşu buldu!
+ - 0

Sosyal medya mecrası olan Tiktok‘ta paylaşımlar yapan teknoloji fenomeni Elly Bailey, iPhone’un arkasındaki gizli tuşu buldu.

İphone kullanıcılarının aslında telefonun arkasını da kullanabileceklerini opsiyonel olarak gizli tuş olduğunu ve bunu duyurması ile sosyal medyada viral oldu. Videoyu izleyenlerin denemelerinden sonra büyük şaşkınlık yaşadıklarını söylemelerinin ardından Bailey’nin paylaşımı sadece iki gün içinde bir milyonun üzerinde görüntüleme kazandı.

@ellyawesometech

Reply to @official_pauly1 One of my fave hidden iPhone features 😱more on my profile ❤️ #iphonetips #iphonehacks #techtok #iostricks #tech

♬ original sound – ellyawesometech

Avustralya’nın en büyük kadın teknoloji influencerı olarak tanımlanan ve 826 bin takipçisi olan Bailey, bu özelliği keşfettikten sonra hayatının değiştiğini söyledi.

İpucunu paylaşan fenomen, ‘arkaya dokunma’ özelliğini kullanmayanların iPhone’u verimli kullanmadığını vurguladı. İOS 14 sürümü ile çalışan iPhone’ların 8 ve üzeri modellerinde bulunan bu özellik, kullanıcıları telefonlarının arkasına iki veya üç kez hafifçe vurmalarıyla çalışıyor.

Telefonun kamerasını açmakekran görüntüsü almak, flaşı açmak, sesi açıp kapatmakekranı kilitlemek gibi bir çok seçeneğin bulunduğu özellik, ayarlar kısmındaki ‘erişilebilirlik’ seçeneğinin ‘dokunma’ sekmesinden istenilen şekilde ayarlanabiliyor.

Arkaya dokun özelliğini keşfeden kullanıcılar ise sosyal medyadan, “Hayatımı sonsuza dek değiştirdin”“Neden kimse bana bunu söylemedi?” yorumları yaptı.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?