1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İşgal güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’daki saldırılarını artırıyor

İsrail işgal güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'daki Filistinlilere yönelik gece saatlerinde düzenlediği saldırıları artırdı.

İşgal güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’daki saldırılarını artırıyor
+ - 0

İsrail işgal güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlilere yönelik gece saatlerinde düzenlediği saldırıları artırdı.

Bölge sakinleri, El Halil’deki Beyt Amr kasabasının girişinin yakınında İsrail bayrağını kaldırmaya çalıştıktan sonra yerleşimcilerle karşı karşıya geldi.

El Halil’deki vatandaşlara yönelik yerleşimci saldırılarının sıklığı, Pazar gecesi Hz. İbrahim Camii bitişiğinde Ceber Mahallesi’ndeki vatandaşların evlerine saldıran grupların artmasıyla tırmandı.

Kudüs’te bir grup yerleşimci çok sayıda gence saldırırken işgal güçleri yerleşimcilerin kendisine taşlarla saldırmasının ardından Bab el-Amud bölgesinde kendisini savunan bir genç, işgalci güçler tarafından tutuklandı.

Diğer yandan, Kudüs Tugayları tarafından dün Gazze Şeridi’nde başlatılan “Azm el-Sadıkin” tatbikatı Pazartesi günü de devam ediyor. Kudüs Tugayları’na, özellikle de çeşitli kalibreli roket, topçu birliklerine ve Gazze Şeridi’nin tüm vilayetlerinden çeşitli oluşumların katıldığı belirtildi.

İslami Cihad hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları, Gazze Şeridi’nde “Ekipman tamamlamak ve gelecekteki herhangi bir savaşa hazır olmak için” büyük çaplı askeri tatbikatların başlatıldığını duyurdu. Kudüs Tugayları’nın askeri sözcüsü Ebu Hamza, “birkaç askeri oluşumun katılımıyla birden fazla saha operasyonunu simüle edeceklerini” de sözlerine ekledi.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?