1. Ana Sayfa
  2. Kültür

Optik Yanılsama: İlk gördüğünüz şey, başkalarından sakladığınız zaaflarınızı ortaya çıkarır!

Resme dikkatlice bakın ve ilk gördüğünüz şeyi bizimle de paylaşın. Resimde ilk gördüğünüz şey sizin özgüveni düşük biri olduğunuzu ortaya çıkartabilir.

Optik Yanılsama: İlk gördüğünüz şey, başkalarından sakladığınız zaaflarınızı ortaya çıkarır!
+ - 0

Optik yanılsama taşıyan görüntüler, özellikle çizerlerinin kişisel sırları açığa vurduğunu iddia ettiklerinden, sosyal medya ve internet sitelerinde geniş çapta ilgi görüyor.

Bugün sizin için seçtiğimiz görüntü, çevrenizle olan ilişkilerinizdeki gizli zaaflarınızı ortaya çıkarabilir, tabi resimde ilk bakışta gördüğünüz şeye bağlı.

Görüntü, Ukraynalı sanatçı Oleg shublyak‘ın “dağlardaki vizyonlar” başlıklı sürrealist bir tabloya atıfta bulunan “Sun Gazetesi” tarafından yayınlandı.

Haydi! Önce resme iyice bakın ve ardından bize ilk önce neyi gördüğünüzü yazın

İlk görüşte ne gördün?
İlk bakışta ne gördün?

Resim birkaç görüntü ve birkaç yorum taşıyor. Maskeli bir adam, ceketinin üzerinde oturan bir kişi, Mona Lisa yüzü, sakallı bir adam ve bir kayanın üzerinde oturan bir kişi var.

  • Gözlerini ilk önce sakallı erkeğin üzerinde tutanlar genellikle daha az özgüvene sahiptir. Bu da ne yazık ki etrafındaki insanlarla ilişkilerinizi etkiliyor.
  • Maskeli adamı ilk görenler, büyük olasılıkla duygusal ve çoğu zaman kötü bir ruh haline sahip kişilerdir.
  • Mona Lisa’nın yüzünü izleyen herkes genellikle hayata romantik bir bakış açısına sahiptir ve başkalarıyla olan tüm ilişkilerinde her zaman “güzellik” bulur. Ancak, bu onun her şey yolundaymış gibi davranmasına ve karşılaştığı sorunları görmezden gelmesine neden olmamalıdır.
  • İlk bakışta ceketinin üzerinde oturan adamı fark ederseniz, bu bir çatışmaya girme korkusuna sahip olduğunuz anlamına gelebilir. Ne yazık ki onlarla tartışmaya girerseniz ve kaçmayı tercih ederseniz her zaman başkalarından nefret etmeniz gerekir.
  • Güçlü bir görüşe sahip bazı izleyiciler, arka planda bir kayanın üzerinde oturan bir adamı görebilir. Onlardan biriyseniz, izole edilme eğiliminde olduğunuz, etrafınızdakilerle eğlenmekten mahrum kaldığınız anlamına gelebilir.

Sıra sende! Resme iyice bak ve ardından bize ilk önce neyi gördüğünüzü yaz.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?