İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Siyaset

Fatih Erbakan: Erdoğan’ı destekleriz dedik başımıza gelmeyen kalmadı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar sebebiyle partisinden tepki gördüğünü söyledi. Erbakan, tavırlarını değiştireceklerini belirtti.

Fatih Erbakan: Erdoğan’ı destekleriz dedik başımıza gelmeyen kalmadı!
+ - 0

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan dün akşam katıldığı televizyon programında daha önceden seçimlerin ikinci tura kalması halinde Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz açıklamalarına teşkilatlarından ve halktan tepki aldıklarını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, dün akşam Haber Global televizyonunda Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katıldı.

Başımıza Gelmeyen Kalmadı

Program sunucusu Buket Aydın, Erbakan’a daha önceden seçimlerin ikinci tura kalması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğiz açıklamasında bulunduğunu, şu anda da Erdoğan’ı mı desteklersiniz sorusu üzerine Fatih Erbakan, “Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan’ı destekleriz demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. Partililerimizden o kadar ciddi tepkiler geldi ki biz de şaşırdık.” diyerek karşılık verdi.

Fatih Erbakan konuya ilişkin şu şekilde devam etti:

“Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan’ı destekleriz demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. İlk defa da burada söylüyorum. O kadar ciddi tepkiler oldu ki, biz de şaşırdık. Özellikle Konya’da, teşkilatlarımızda bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu. Partimizin içinde bu konuda rahatsızlıklar oluştu.

Bizde öyle bir noktaya geldik ki, şu anda söyleyeceğimiz; böyle bir şey olsa bile, biz Tayyip Erdoğan’a destek olmayacağız. Biz her iki adayı da kendi haline bırakıp, belki de ‘hiçbirine oy vermeyeceğiz’ deme noktasına geldik. Teşkilatlarımızın içinde yadırgayanlar oldu, üyelerimizden ve bizi destekleyenlerden görüyoruz. 

AK Parti‘nin oylarındaki erimeyi ve Tayyip Bey’in Cumhurbaşkanlığı noktasındaki oylarının erimesini gösteren bir şey. Bundan 5 sene öncesine baksanız Konya’dan böyle bir şey beklemezsiniz. Ama şu anda Kılıçdaroğlu ile Tayyip Bey kalsa, yine de ‘Tayyip Bey’e vermeyelim, biz ikisine de vermeyelim’ deme noktasına gelmişler. Gerçekten de bu kadar olacağını biz de beklemiyorduk.

Yorumlarınızı Merak Ediyoruz?